SIDE-jarni-slevy-23
SIDE-jarni-slevy-23

Nevíte si rady?Poradíme Vám!

774 810 810 NAPIŠTE NÁM

Chcete si robotický vysavač vyzkoušet? Zapůjčíme Vám ho.

Více informací

Anglický trávník bez námahy? Pořiďte si robotickou sekačku

Zapomeňte na namáhavé a časově náročné sekání zahrady. Radujte se z dokonalého trávníku každý den. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou robotickou sekačku.

Co je robotická sekačka?

Robotická sekačka je plně automatizovaný stroj, který je vybaven elektromotorem, rotačním systémem s žacími noži a Li-Ion baterií. Jejím hlavním cílem je zbavit vás každotýdenního stereotypu, námahy a ušetřit čas, který musíte vynaložit pro dokonalý vzhled trávníku. Robotická sekačka udělá veškerou práci za vás – sama, jednoduše a bez starostí.

Jak vybrat robotickou sekačkuPrincip fungování

Robotická sekačka se systematicky pohybuje ve vytyčeném prostoru, který je obehnán obvodovým drátem zakopaným v zemi. Ten vymezuje pole působnosti robotické sekačky. Co když na zahradě máme záhony, keře, stromy? I to pro robotické sekačky není žádný problém. Místa kam nechcete aby sekačka jezdila můžete obehnat obvodovým drátem.  Na rozdíl od klasických sekaček, u těch robotických nepotřebujete žádný sběrný koš na trávu. Sekání funguje na principu mulčování a najemno rozsekaná stébla trávy nechává na zemi.

Jak vybrat robotickou sekačku - princip fungováníInstalace a nastavení robotické sekačky

Před prvním použitím je nutné robotickou sekačku nainstalovat a prvotně naprogramovat, pak už pracuje sama a zcela bez obsluhy. Kolem okraje zahrady, záhonů a jiných pevných předmětů je potřeba nainstalovat obvodový drát, který je většinou připevněn pomocí kolíků nebo zakopán přímo v zemi. Obvodový drát sekačku naviguje, kdy a kde se má otočit. Programování samotné sekačky vám nezabere ani 5 minut. Stačí nastavit kdy a v kolik má vyjet. Samotná instalace sekačky není nikterak složitá, zvládnete ji sami pomocí návodu nebo můžete využít naše služby instalace.

Jak vybrat robotickou sekačku - instalace sekačkyVyplatí se robotická sekačka? Jednoznačně ano.

Největší přínosem robotické sekačky je především úspora času a upravený trávník v perfektním stavu, čehož je manuálně téměř nemožné dosáhnout. Pokud vás sekání trávníku nebaví, bolí vás záda z namáhavého běhaní po zahradě nebo na to jednoduše nemáte čas, hodí se právě pro vás.

Jak vybrat robotickou sekačku - perfektní trávníkVyndat sekačku, dolít benzín, nastartovat, sekat, vysypat koš, sekat, vysypat koš, sekat, vysypat koš,.. a takto několikrát dokola. Na to zapomeňte! S robotickou sekačkou žádný koš vysypávat nebudete. Sekání žacími rotačními břity funguje na principu mulčování. Stébla trávy jsou nadrobno rozsekána a zůstávají ležet na vašem trávníku. Působí tak jako přirozené hnojivo a zdroj živin pro váš trávník.

Jak vybrat robotickou sekačku - mulčování, sekání bez košeDneska sekat nebudu, protože prší. Tuto otázku jste si určitě položili několikrát při pohledu z okna. Buďte v klidu, počasí na robotickou sekačku nemá vliv. Svoji práci zvládne vykonávat i za nepřiznivého počasí. Ať už to jsou letní horké dny, nebo jarní přeháňky.

Jak vybrat robotickou sekačku - sekání za deštěRobotické sekačky jsou bezpečné a oproti těm klasickým méně hlučné. Senzory zespodu v případě nebezpečí sekačku zastaví. Chrání nejen vás, ale také zvířata, která by se nedopatřením mohla robotické sekačce postavit do cesty. Nemusí vás strašit zloději. Robotické sekačky jsou zapezpečené PIN kódem a alarmem proti kráděži. 

Jak vybrat robotickou sekačku - hlučnostChci robotickou sekačku. Jak vybírat?

Při výběru je nejdůležitějším kritériem velikost sečené plochy. Robotické sekačky zvládnou  posekat 500 m2, ale také třeba 2000 m2, nebo klidně i 10.000 m2. Velikost pozemku musí odpovídat výkonu robotické sekačky a tím se logicky liší i její technické nároky, zejména kapacita baterie. Jedním ze způsobů, jak zjistit velikost sečené plochy, je spočítat celkovou velikost vašeho pozemku. Od ní odečíst nesekatelné plochy jako například půdorys domu, keře, květinové záhony, bazén.

Pokud si nejste jisti velikostí vašeho pozemku, doporučujeme využít náš online návod ZDE.

Jak vybrat robotickou sekačku - velikost plochy

Dalším důležitým faktorem při výběru je tvar zahrady a svažitost terénu. Pro robotickou sekačku není problém kterýkoliv tvar pozemku. Pozor však dejte na extrémně členitý terén. Pokud je váš terén kopcovitý, doporučujeme zainvestovat do robotické sekačky, která má dostatečně silný výkon, aby si s takovým terénem poradila.

Robotické sekačky GARDENA

Robotické sekačky ROBOMOW

Robotické sekačky BELROBOTICS

11. 03. 2019