SIDE-doprava-zdarma
SIDE-doprava-zdarma

Nevíte si rady?Poradíme Vám!

774 810 810 NAPIŠTE NÁM

Chcete si robotický vysavač vyzkoušet? Zapůjčíme Vám ho.

Více informací

Revoluční iRobot Roomba s9+ ve tvaru písmene D

Společnost iRobot se do toho pořádně obula. Jako blesk z nebe přišly tyto dvě novinky iRobot Roomba s9+, která se liší hlavně designem a robotický mop Braava jet m6. Pojďme se věnovat hlavně první zmiňované novince.

Roomba již nemá kruhový tvar

Robotický vysavač iRobot Roomba s9+ se nebojíme nazvat jako revoluční model. Proč? Je první svého druhu, který má tvar písmene D. Výrobce tak opustil od tradičního kruhového tvaru a zapracoval zejména na designu, který působí zkrátka elegantně. Robotický vysavač ve tvaru písmene D s přední zkosenou hranou má svůj důvod. Zefektivní tak sběr nečistot v rozích a podél stěn.

iRobot Roomba s9+ již nemá kruhový tvarKdyž změna, tak pořádná

Revoluce se dočkaly i ostatní komponenty robota a to zejména ve spodní části. Princip fungování hlavních kartáčů zůstal stejný, ovšem velikost a umístění už jsou rozdílné. Kartáče se přesunuly ze středu více dopředu, právě kvůli lepšímu vysávání v rozích. Výrobce tuto technologii nazval PerfectEdge Technology. Změnou prošel také boční kartáček, který se nově nazývá Corner Brush a oproti tomu původnímu má nyní pět štětin. Ve spodní části robota najdeme také otvor pro automatické vyprázdnění odpadní nádobky, kterou ovšem už nenajdete v zadní části robota. Ptáte se kam zmizela? Nezmizela, ikdyž nás to také zmátlo. Odpadní nádobku nyní najdete v horní části robota. Pro ruční vysypání se odnímá celá měděná kruhová část.

iRobot Roomba s9+ spodní část robota

40x silnější sání oproti sérii 600

Výrobce uvádí, že nová iRobot Roomba s9+ má až 40x silnější sání než její předchůdci ze série 600 a až 4x silnější sání než předešlý model iRobot Roomba i7. Samozřejmostí u tohoto nového modelu je i vSLAM kamerová navigace a inteligentní mapování prostoru Imprint. Novinkou je nový propracovanější systém filtrace, který má zabezpečit až 99% filtraci všech pylů a alergenů z vysávání. Roombu můžete ovládat tradičně pomocí aplikace nebo hlasem díky podpoře Amazon Alexa a Google Assistant.

iRobot Roomba s9+ až 40x silnější sání než série 600

Vyprazdňovací stanice CleanBase

Stejně tak jako u modelu iRobot Roomba i7+, označení + znamená dodatek této vyprazdňovací a nabíjecí stanice. Stanice zvládne pojmout až 30 plných zásobníků z robota. K dostání bude i model bez této stanice s označením iRobot Roomba s9.

iRobot Roomba s9+ vyprazdňovací stanice CleanBase

Nerozlučné duo

I tak můžeme nazvat tento tandem robotických pomocníku. iRobot Roomba s9+ a Braava jet m6 jsou jak brácha se ségrou. Roomba nejprve vysaje celý prostor a ihned po dokončení nastupuje nová Braava, která prostor vytře.

iRobot Roomba s9+ a iRobot Braava jet m6

Závěrem nutno říci, že nová iRobot Roomba s9+ je skutečně velmi zajímavým a elegantním modelem, který přináší do světa robotiky zase něco nového. Jediné co bychom vytknuli je absence madla na přenášení což bylo pro poslední modely Roomba již tradicí.

29. 05. 2019