SIDE-right-rwdny2024
SIDE-left-rwdny2024

Nevíte si rady?Poradíme Vám!

220 770 770 NAPIŠTE NÁM

Chcete si robotický vysavač vyzkoušet? Zapůjčíme Vám ho.

Více informací

Jak vybrat bazénový vysavač?

jak vybrat bazénový vysavač

Nechce se Vám neustále zas a znovu čistit bazén? Jednou ho vyčistíte a za chvíli můžete začít znovu? Tato rutina se může brzo stát velmi otravnou činností a ze svého bazénu se nakonec moc těšit nebudete.

Naštěstí nám moderní svět nabízí různé vychytávky, jak si čištění bazénu zpříjemnit. Lze použít ruční vysavače, kde se dá už poměrně za malou investici významně urychlit čištění bazénů, ale stále jste u toho potřební Vy samotní, jakožto hlavní mozek a svaly akce.

Dalším krokem k samostatnému čištění jsou poloautomatické bazénové vysavače. Z pravidla bývají napojené na bazénovou filtraci (skimmer), takže odpadá nutnost vypořádání se s odpadem. Levnější modely musíte ale stále držet na teleskopické tyči a navigovat je. Dražší modely už mají vlastní pohon a už se u nich dá mluvit jako o autonomním čištění. Ale zapomeňte na čištění stěn bazénu a hladinové linky.

Chcete-li mít kompletní čištění bazénu z krku jednou pro vždy, a hlavně se vším všudy, je potřeba sáhnout po automatických bazénových vysavačích. Mají vlastní filtraci, není je tedy třeba napojit na skimmer, dle cenové kategorie zvládnou vyčistit dno, stěnu i hladinovou linku. Přijdete pouze k bazénu, vhodíte do něj automatický bazénový vysavač a zmáčknete jedno tlačítko, pak už můžete jít trávit čas příjemnějšími aktivitami.

Nicméně svět by byl příliš jednoduchý, kdyby na všechny typy bazénu existoval jeden univerzální robot. Je tedy nutné vybrat vhodný model na míru vašemu bazénu. Nejprve je potřeba zvážit velikost bazénu (malý, větší, komerční), dále povrch bazénu (PVC, obklad, nerez apod) a pak právě onen komfort (čištění pouze dna, dna + stěny nebo dna + stěny + hladinové linky). Různí výrobci pak nabízejí další výhody typu filtračního koše, který se velmi snadno čistí, transportní vozíky pro snadnější manipulaci apod.) 

Udělejte první krok k autonomnímu čištění bazénů a podívejte se na video níže, jak o robotech mluvil náš kolega v pořadu Rady ptáka Loskutáka.

TIP: Určitě nezapomeňte navštívit i recenze reálných zákazníků, které shromažďujeme u jednotlivých modelů. Vhodný model pro Váš bazén Vám rádi doporučí i naši vyškolení operátoři na online chatu nebo telefonu.