SIDE-ona-dnes23
SIDE-ona-dnes23

JAK VYBRAT ROBOTICKÝ VYSAVAČ?

Robotický vysavač je oblíbeným domácím pomocníkem. Nabídka je ale široká a rozdíly obrovské. Zjistíme, který je ten pravý pro vás. Robot funguje na trochu jiném principu než klasický vysavač, proto je potřeba zaměřit se na jiné parametry.

S ČÍM VÁM ROBOTICKÝ VYSAVAČ POMŮŽE?

  • Pravidelný úklid podlahy – Nechte robotický vysavač pracovat klidně každý den. Třeba když nejste doma.
  • Vysátí běžného nepořádku (drobečky, prach, zvířecí chlupy apod.).

PO - PÁ
9 - 18

  • Zákaznická infolinka 220 770 770
  • ONLINE CHAT

JAK TO U VÁS VYPADÁ

JAK VELKOU PLOCHU BUDE VYSAVAČ UKLÍZET?

Kolik m2 mají přibližně jednotilivé místnosti? Kolik celý byt?

JSOU MEZI MÍSTNOSTMI PRAHY? JAK VYSOKÉ?

Některé robotické vysavače dokáží přejet práh vysoký až 2 cm.

MÁTE V MÍSTNOSTI HODNĚ NÁBYTKU? JE ČLENITÁ?

Ve členitých místnostech s různými zákoutími a spoustou nábytku budete potřebovat robota s inteligentní navigací, aby zvládnul uklidit celou plochu.

PŘEJETE SI VYSAVAČ, KTERÝ UKLIDÍ CELÝ BYT NAJEDNOU?

Vysavači nesmí nic bránit v přejezdu do dalších místností (např. vysoké prahy). Při úklidu více než jedné místnosti obzvlášť oceníte inteligentí navigaci. Vybírejte z vyšších modelů.

ZÁSOBNÍK

Zásobník zachytávává posbírané nečistoty. Jejich objem se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,8 litru. S dlouhosrstými domácí mazlíčky se bude plnit rychleji.

NÁVRAT PŘI VYBITÍ

Když má vysavač slabou baterii, vrátí se do dokovací stanice k nabití. Někteří dokáží pokračovat v úklidu tam, kde přestali. Levnější modely bývají napájeni pomocí adaptéru a musíte je pokaždé připojit ručně.

VYSAVAČE S POKRAČOVÁNÍM V ÚKLIDU

ROZDĚLENÍ VYSAVAČŮ PODLE VELIKOSTI MÍSTNOSTI

Rozdělili jsme pro vás robotické vysavače podle velikosti plochy a počtu místností, které zvládnou uklidit. Při třídění jsme se řídili našimi zkušenostmi. V jiných podmínkách se můžou jednotlivé modely chovat odlišně. Při výběru vám rádi poradíme. Robota si můžete také půjčit domů a vyzkoušet, co umí.

1 POKOJ
jednoduchý půdorys / úklid po místnostech

VÍCE POKOJŮ
členitý půdorys / hodně nábytku / více pokojů najednou

HROZÍ ROBOTOVI PÁD Z VÝŠKY?

Jsou ve vaší domácnosti schody nebo jiná vyvýšená místa? Na tuto možnost jsou připraveni všichni roboti v naší nabídce.

OCHRANA PROTI PÁDU

Ochranu proti pádu zajišťují infračervené nebo ultrazvukové senzory, které rozpoznají výškový skok a vysavač včas nasměrují mimo nebezpečí.

MÁME TMAVOU PODLAHU

VIRTUÁLNÍ BARIÉRY

Dávají vysavači signál, kam nemá jezdit. Setkáte se s magnetickými páskami nebo virtuálními zdmi. U některých modelů jsou součástí balení, případně je možnost dokoupení. Některé vysavače tuto funkci nepodporují.

ROBOTICKÉ VYSAVAČE S VIRTUÁLNÍMI BARIÉRAMI

Senzory nemusí rozpoznat některé velmi tmavé podlahy a vysavač pak nefunguje správně. Nejlepší je předem vyzkoušet vybraný model u vás doma.

JSOU V BYTĚ KOBERCE? JAK VYSOKÝ MAJÍ CHLUP?

Robotické vysavače dokáží vysát většinu koberců. Dokonce i chlupatých. V popisu každého vysavače se dočtete, na které typy podlah je vhodný. Na koberce s třásněmi nebo chlupem delšími než 2 cm ale použijte raději klasický vysavač.

SACÍ VÝKON

Není tak důležitý jako u klasických vysavačů. Nečistoty totiž nemusí překonat dlouhou hadici. Zásobník robota je od podlahy vzdálen jen několik centimetrů. Někteří roboti dokáží na koberci automaticky zvýšit sací výkon, aby vysáli i prach mezi vlákny.

ROTAČNÍ KARTÁČE

Pomáhají k lepšímu sběru nečistot a načechrají vaše koberce. Dva kartáče rotující proti sobě posbírají ještě více nepořádku. Mimo klasických štětinových kartáčů jsou v nabídce i takové, které snadněji vyčistíte – s gumovými lamelami nebo celogumové válce.

BUDE ROBOT UKLÍZET POD NÁBYTKEM?

Pokud máte nábytek na nožičkách a prostor pod ním je vysoký minimálně 7 cm, robot uklidí i pod nábytkem.

VÝŠKA ROBOTA

Výška robota se pohybuje od 7 do 9 cm.

Něco Vám vrtá hlavou? Zavolejte na infolinku 220 770 770 nebo klikněte v pravém spodním rohu na online chat. Ve všední dny od 9 do 18 Vám rádi odpovíme. Nebo pokračujte ve čtení.

KDO U VÁS BYDLÍ

JE MEZI VÁMI ALERGIK NA PRACH NEBO ROZTOČE?

V tomto případě rozhodně robotický vysavač oceníte, protože omezí hromadění alergenů ve vašem domově.

UV LAMPA

UV lampa ničí bakterie a alergeny. Na některých robotických vysavačích jsou UV lampy umístěny ze spodní strany. Vzhledem k malým rozměrům je jejich funkce ale pouze doplňková.

FILTRACE

Všechny robotické vysavače jsou vybaveny filtrem na zachycení prachu a nečistot. Existují různé typy filtrů. HEPA filtr je jedním z nejúčinnějších na trhu. Zachytí jemný prach, zvířecí alergeny a roztoče do velikosti 3 mikronů.

ROBOTICKÉ VYSAVAČE S HEPA FILTREM

MÁTE DOMÁCÍ MAZLÍČKY S DLOUHOU SRTSTÍ?

V tomto případě je pro vás robotický vysavač vysvobozením. Na našem e-shopu najdete kategorii s vysavači, které se nám velmi dobře osvědčili na vysávání zvířecích chlupů.

ZÁSOBNÍK

Pro úklid velkého množství dlouhých chlupů budete potřebovat velký zásobník na nečistoty.

ROTAČNÍ KARTÁČE

Gumové rotační válce nebo kartáče s kombinací štětin a gumových lamel (tzv. PET kartáč) snadněji vyčistíte od namotaných chlupů.

ROZDĚLENÍ VYSAVAČŮ PODLE TYPU ROTAČNÍHO KARTÁČE

Typ rotačního kartáče má velký vliv na způsob úklidu i následnou péči o robota. Rotační kartáče zlepšují účinnost, ale je třeba je čistit. Zejména ty štětinové.

SNADNÉ ČIŠTĚNÍ

Na gumových válcích ulpí jen velmi málo nečistot. Čištění je hračka.

gumové válce
DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Kartáče s gumovými lamelami posbírají chlupy, které snadno odstraníte nůžkami.

PET kartáče
NAČECHRANÉ KOBERCE

Štětinové kartáče dobře vyčistí koberece a zanechají je krásně načechrané.

štětinové
BEZÚDRŽBOVÉ

Robotické vysavače bez rotačních kartáčů uklízí dobře hladké podlahy s minimální nutnou údržbou.

bez kartáčů

PŘEJETE SI ABY BYLO UKLIZENO NEŽ SE VRÁTÍTE DOMŮ?

Pokud bude robotický vysavač jezdit zejména ve vaší nepřítomnosti, měl by být co nejvíce samostatný.

NAPROGRAMOVÁNÍ ÚKLIDU

Řekněte vysavači, kdy má uklidit a užijte si návrat do čisté domácnosti. Existují tři druhy programování – odložený start (jednorázový), hodinové programování (každý den ve stejnou hodinu), denní programování (různé časy v různé dny).

VYSAVAČE S PROGRAMOVÁNÍM ÚKLIDU

MOBILNÍ APLIKACE

Robotický vysavač můžete zapnout i když zrovna nejste doma pomocí aplikace ve smartphonu. Některé aplikace zaznamenávají, kde všude vysavač byl a kolik nepořádku uklidil.

VYSAVAČE S MOBILNÍ APLIKACÍ

JE VAŠE DOMÁCNOST PLNÁ LIDÍ?

Pokud je u vás stále někdo doma, vyberte co nejtišší model. Navíc, díky možnosti zakázat vysavači vjet na určitá místa se Vám nebude plést pod nohy.

HLUČNOST

Obecně jsou robotické vysavače tišší než ty klasické. Pora- díme Vám, které jsou na trhu nejtišší. Máme je odzkou- šené. Pocitová hlučnost nemusí totiž odpovídat té, kterou uvádí výrobce z laboratoře.

NEJTIŠŠÍ VYSAVAČE NA TRHU

VIRTUÁLNÍ BARIÉRY

Zabraňte vysavači najet do zvířecích misek nebo dětského koutku. Pomůžou Vám magnetické pásky nebo virtuální zdi. Další možností je nastavení přímo v mobilní aplikaci. Vyberte vysavač, který jednu z těchto možností nabízí.

ROBOTICKÉ VYSAVAČE S VIRTUÁLNÍMI BARIÉRAMI

LOKÁLNÍ ÚKLID

Určete místo, které si přejete intenzivně uklidit a robotic- ký vysavač se do toho okamžitě pustí. Kdykoliv je potřeba. Tuto funkci najdete například pod názvem SPOT nebo POINT cleaning.

PRO JEŠTĚ LEPŠÍ ÚKLID

BOČNÍ KARTÁČE

Některé vysavače mají jeden nebo dva boční kartáčky, které nametají nečistoty ze strany a přiblížují je k sacímu otvoru. Tím se účinná plocha zvětšuje. Důkladně také vymetou podél zdí a nábytku.

SUCHÉ MOPOVÁNÍ

Robotický vysavač může být doplněný o antistatickou utěrku, která lépe odstraní jemný prach z podlahy. U vysavačů tuto možnost najdete pod názvem suchý mop.

AUTO-DETEKCE NEČISTOT

Můžete se také setkat s automatickou detekcí nečistot. Vysavač pozná více znečištěná místa a věnuje se jim intenzivněji. Optická detekce je účinnější než akustická.

MOKRÉ MOPOVÁNÍ

Vysavač s mopem pro mokré mopování dokáže podlahu zároveň i vytřít. Tato kombinace ale nezajistí perfektní výsledek. Pro mopování existují také samostatné robotické mopy, kteří podlahu umyjí lépe.

VYSAVAČE S MOPEM ROBOTICKÉ MOPY

DALŠÍ KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Některé robotické vysavače můžete ovládat pomocí dálkového ovládání nebo aplikace ve vašem smartphonu.

NÁRAZNÍK

Robotické vysavače mají ochranu před nárazem. Mechanický nárazník je k vysvači připevněn pružně a tlumí náraz. Infračervené nebo ultrazvukové senzory upozorní vysavač, že se blíží k překážce a včas ho zastaví.

INDIKÁTOR PLNÉHO ZÁSOBNÍKU

Vysavač si sám řekne, že je čas vysypat zásobník s nečistotami. U nejlevnějších robotických vysavačů je třeba zásobník pravidelně kontrolovat.

BATERIE

Nejčastějším typem baterie v robotických vysavačích jsou Li-Ion nebo Ni-MH. Baterie Li-Ion vydrží více dobíjecích cyklů a odolávají i nepravidelnému nabíjení. Kapacita baterie ovlivňuje, jak dlouho vysavač vydrží v provozu do dalšího nabití. Pohybuje se v rozmezí 800 – 5 200 mAh.

KOLIK TO BUDE STÁT

Váš robot bude uklízet každý den. Možná mu dáte i jméno. Dobře zvažte co by měl umět, aby pro vás byl výhodnou investicí.

DO 5 000 KČ

V této kategorii najdete nejzákladnější roboty. O inteligentní navigaci nemůže být řeč. Jejich výhodou je velmi snadná obsluha. Ovládáte je obvykle jedním tlačítkem bez možnosti dalších voleb. Úklid ale neodvedou tak precizně a můžou trpět větší poruchovostí.

5 000 – 10 000 KČ

V této kategorii začínají nižší modely kvalitních značek. Inteligentní navigaci většinou nemají, ale úklid je kvalitnější. Vysavače v této cenové kategorii můžou nabídnout i rozšířené funkce jako třeba plánování úklidu.

OD 10 000 KČ

Kvalitní robotické vysavače začínají na ceně okolo 10 000 Kč. Od této hranice je možné pořídit robota s inteligentní navigací. Najdete tady vysavače, které opravdu důkladně uklidí. Se vzrůstající cenou přibývají zajímavé funkce, roste kvalita a vybavenost přístrojů.

Investujte do svého času a pohodlí.

Máte vybráno? Získejte SLEVU 5% na váš nákup a přehled o novinkách.

Pokud si nejste jistí, zavolejte nám nebo napište na online chat. Pomůžeme vám s výběrem.