SIDE-ferove-ceny
SIDE-ferove-ceny

Nevíte si rady?Poradíme Vám!

220 770 770 NAPIŠTE NÁM

Chcete si robotický vysavač vyzkoušet? Zapůjčíme Vám ho.

Více informací

Jak vybrat robotickou sekačku?

Sníte o dokonalém trávníku, ale jeho úprava nepatří k vašim nejoblíbenějším aktivitám? Řešením může být robotická sekačka, která všechnu práci udělá za vás. Jedinou vaší starostí bude ji jednou za čas vyčistit žací ústrojí, zkontrolovat kolečka a případně je zbavit nečistot, nebo vyměnit nože.

Pokud tápete, jakou vybrat, čtěte dále. Dozvíte se, jak robotická sekačka pracuje a na co myslet před jejím pořízením.

největší prodejce robotických sekaček v ČR

Jako první musíte při výběru zohlednit velikost vaší zahrady, tedy travní plochy k sečení. Maximální plochu v m2 najdete vždy jako první parametr u dané sekačky. Nešlápnete vedle, pokud zakoupíte robotickou sekačku určenou pro větší plochu, dosáhnete tak opravdu perfektních výsledků. Pokud naopak pořídíte takovou, která je navržena pro menší zahrady, můžete mít problémy s kapacitou baterie.

Pokud máte svažitý terén, při výběru dbejte na to, aby si sekačka s požadovaným sklonem, který je udáván v procentech, poradila.

Pro sekačku může být nevhodný členitý terén. Sekačce dělají problémy průchody užší než jeden metr. Pokud máte na zahradě plochu plnou keřů, záhonů či jezírko nebo bazén, je nutné je ohraničit vodícím kabelem, který se pokládá na trávník nebo cca 5 cm pod povrch. Díky němu sekačka ví, kde může sekat a jakým místům se naopak vyhnout. Vodícím kabelem je nutné vymezit i hranice pozemku, aby z něj sekačka nevyjela, popřípadě nenarážela do plotu.

Při složitějším členění vašeho pozemku se neváhejte obrátit na odborníky.

robotická sekačka Robomow

Dalším důležitým parametrem je výdrž baterie. Ta ovlivňuje velikost posekané plochy na jeden cyklus. Nejčastěji to bývá kolem 60 minut. Významnou roli v délce sečení hraje i šířka záběru a výška trávníku. Pokud máte členitý a svažitý pozemek, tím menší plochu dokáže sekačka na jedno nabití posekat. Čím je totiž terén náročnější, tím robotická sekačka spotřebuje více energie.

Sekačka nedokáže posekat celou zahradu na jedno nabití a musí se během práce dobít ve stanici.  Důležitou roli tedy hraje i čas, za kterou se baterie plně dobije. S nabíjením si nemusíte dělat vůbec starosti, sekačka pozná, když baterie dochází a sama si zajede do nabíjecí stanice. Po dobití opět vyráží na zahradu a pokračuje v sekání. Toto se může opakovat ještě několikrát, dokud není posekaná celá požadovaná plocha.

Předtím, než vypustíte robotickou sekačku na trávník, posekejte ho klasickou sekačkou. Robotická sekačka pak bude vámi požadovanou výšku udržovat. Tyto sekačky neslouží k posekání vysoké trávy jednou za několik dnů až týdnů, ale k pravidelnému sečení, kdy trávník zastřihují pouze o pár milimetrů.

Měli byste také vědět, že robotická sekačka není vybavena sběrným košem. Trávu nesbírá, ale rovnoměrně ji rozhazuje po trávníku. Jde o tzv. mulčování a pro trávník je prospěšné, neboť několikamilimetrové kusy trávy mu dodávají živiny a hnojí ho.

Myslete také na to, že při sečení větší plochy může být sekačka v provozu velkou část dne, a i s ohledem na sousedy by proto měla být co nejtišší. Hlučnost sekačky by ideálně neměla překročit 60 dB.

robotická sekačka Gardena

Před nákupem si ujasněte, jaké další funkce od sekačky očekáváte. Základem jsou bezpečnostní senzory, které zastaví nože, jakmile někdo sekačku zdvihne a nastavení PIN kódu, který zabrání nepovolaným osobám k jejímu použití. Dále je to alarm, který se rozezvučí ve chvíli, kdy je sekačka odtržena od pozemku a může tak odradit případné zloděje. Některé modely můžete kontrolovat a ovládat na dálku.

Podívejte se na naši nabídku robotických sekaček pro aktuální sezónu, najděte si požadující funkce robotů v levém sloupci filtrování anebo se na nás obraťte s jakýmkoli dotazem pomocí on-line chatu nebo telefonu.