SIDE-jarni-slevy-23
SIDE-jarni-slevy-23

Nevíte si rady?Poradíme Vám!

774 810 810 NAPIŠTE NÁM

Chcete si robotický vysavač vyzkoušet? Zapůjčíme Vám ho.

Více informací

Výhody robotických vysavačů

 

Doby, kdy byl robotický vysavač považován z módní výstřelek, jsou dávno pryč. Dnes se s tímto šikovným pomocníkem setkáváme v čím dál tím větším počtu domácností. Možná se i vy rozhodujete, zda zainvestovat do automatického vysavače. Pojďme se proto podívat na hlavní výhody těchto přístrojů. Zároveň se podělíme i o pár tipů spojených s výběrem robotického vysavače. Ovšem vzhledem k tomu, že jde o trochu složitější záležitost, doporučujeme vám před jeho pořízením pročíst i některý z volně dostupných návodů a srovnání, například srovnávací test robotických vysavačů na srovnávacím portále Arecenze.

Úklid bez námahy

První plus robotického vysavače je naprosto zřejmé, vysaje podlahy za vás a vy při úklidu ani nemusíte být doma. Z tohoto důvodu je dobré při pořizování myslet na to, aby robotický vysavač měl i funkci časovače. Díky tomu se robot spustí automaticky v nastavený čas a vy tak na jeho zapnutí nemusíte myslet.

Samostatnost vysavače se projeví i v okamžiku, kdy dokončí úklid nebo mu začne docházet baterie. V takovém případě se sám zajede nabít do dokovací stanice, lepší modely dokonce zvládnout po dobití navázat na nedokončený úklid přesně v tom místě, kde předtím přestaly.

Domácnost bez drobků, chlupů a prachu

Zatímco vy pracujete, robotický vysavač za vás vymete všechny kouty domácnosti. Užitečný je zejména pro rodiče malých dětí, majitele chlupatých domácích mazlíčků nebo alergiky, kteří svádí neustálý boj s drobky, chlupy a dalšími nečistotami.

Další funkce

Do malého tělíčka robotického vysavače se vejde více funkcí, než jen pouhé vysávání. Některé modely zvládají i suché, či dokonce mokré mopování, jiné potěší například dezinfekční UV lampou. Kromě toho bývá součástí balení také dálkové ovládání (u dražších modelů nahrazeno připojením na Wi-fi a mobilní aplikací) a pomůcky k ohraničení prostoru, s robotickým vysavačem si tak i trochu vyhrajete. V mobilní aplikaci můžete robota nejen ovládat, ale také jej třeba spustit, i když nejste zrovna doma a sledovat, jakou část podlahy už má uklizenou.

Ačkoliv je vysavač velmi samostatný, jednou za čas bude potřeba vysypat jeho nádržku na odpad. To je ale ve srovnání s bezpracným úklidem pouze drobnost, a dokonce i na tu se už výrobci zaměřili. K dostání jsou dnes jedny z prvních modelů, které se zvládnou samy vysypat do speciálního koše, který je součástí dokovací stanice. Na vás už tak zůstává jen minimum práce, tedy koš jednou za čas (podle výrobců přibližně jednou měsíčně) vysypat.

Nevýhody robotických vysavačů

Samozřejmě musíme ukázat i druhou stranu mince, a to nevýhody spojené s pořízením robotického vysavače. V první řadě je třeba upozornit, že se pravděpodobně zcela nevyhnete normálnímu vysávání. Robotický vysavač se často nedostane do všech koutů apod., jednou za čas je tak na místě vytáhnout klasický model a uklidit důkladněji. S pořízením robota se ale frekvence vysávání znatelně snižuje a podlaha bude vždy působit uklizeně.

Druhou nevýhodou je pořizovací cena, která se může vyšplhat až do desítek tisíc korun. Nejlevnější modely většinou nepodávají úplně přesvědčivý výkon, proto pokud patříte k náročnějším zákazníkům, počítejte s investicí okolo deseti tisíc korun.

Rizikem je nakonec i nesprávný výběr vysavače. Například varianty bez navigace mohou vynechávat neuklizená místa, zamotávat se do kabelů nebo se vybít na cestě k dokovací stanici. Těmto problémům se můžete vyhnout právě pořízením kvalitního a prověřeného modelu.

07. 08. 2019